10 Gün Sonra Mucize Kurtuluş

26 defa okundu , kategorisinde, 16 Şub 2017 - 12:57 tarihinde yayınlandı
10 Gün Sonra Mucize Kurtuluş

İstanbul’un Beykoz ilçesine bağlı Dereseki Köyü’nde kuyuya düşen köpek, 10 gün aradan sonra ekipler tarafından kurtarıldı. Bir sondaj kuyusuna düşen köpeğe, kurtarıldıktan sonra ‘Kuyu’ adı verildi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi resmi Twitter hesabı aracılığıyla yaptığı açıklamada, Kuyu’nun yeni yuvasının İstanbul İtfaiyesi Beykoz Grubu olduğunu açıklarken, veteriner hekimler ise köpeğin sağlık durumunun iyi olduğunu belirtti.

Zonguldak’tan Ekip Getirtildi

AFAD ve itfaiyelerin ortaklaşa çalışmalarının yanı sıra, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’ın talimatı üzerine aramalara Zonguldak’tan gelen Türkiye Taşkömürü Kurumu’na bağlı ekipler de katıldı. Yeni bir yöntem deneyen ekipler, su borularını birleştirerek içerisinden geçirilen çelik halatlar yardımıyla sabaha karşı 05:45 sularında köpeğe ulaştılar.

Kurtarıldıktan sonra İBB Hayvan Hastanesi’ne getirilen köpeğe ilk muayenesi burada yapıldı. Veteriner Hekim Büşra İnal Günay, köpeğin 11 gün kuyuda kalmasına rağmen sağlık durumunun iyi olduğunu belirtti. Köpeğe bazı kan tahlillerinin yapılacağını da belirten Günay, köpeğin iştahının da yerinde olduğunu söyledi.

Kuyu adı verilen köpek, muayesinin ardından kalıcı yeri olacak olan Beykoz İtfaiyesi’ne götürülecek.

Haber Editörü : Tüm Yazıları
Yorum Yaz