Canan Karatay Hocadan Şaşırtan Açıklamalar

46 defa okundu , kategorisinde, 16 Şub 2017 - 10:40 tarihinde yayınlandı
Canan Karatay Hocadan Şaşırtan Açıklamalar

Kalp Profesörü olan Canan Karatay beslenme şekilleri ile verdiği bilgiler herkesin dikkatini çekmekte. Kimi zaman eleştirilere maruz kalsa da birçok kişi uygulamakta. Karatay katıldığı bir konferansta beslenme şikeleri ile ilgili bilinmeyen gerçekleri anlatamaya devam etti.

Kuzu Eti En Sağlıklısı

Protein oranı yüksek olan kuzu etini çok sağlıklı ve tüketilmesi gerektiği söyleyen Canan Karatay doğada otlayan kuzu, keçi ya da av hayvanlarının kanserli maddelerden çok uzak, birçok yararı olan besinler olduğunu söyledi. Sözlerine devam eden Canan Hoca bu ürünlerin zayıflamada da büyük katkısı olduğunu anlatırken lahmacunun hazır yiyecekler arasında en masumu ve yararlısı olduğunu lahmacun içinde karbonhidrattan proteine dengeli bir yayılma olduğunu sözlerine ekledi.

Sakatat Yene Bilir

Her önerisi olay olan Canan Karatay Sakatatların doğru pişirildiğinde vitamin olarak zengin ve yaralı olduğunu hazır et ürünlerinde salam, sosisin kanser yapma riskini taşıdığını bunun yerine pastırmaya yönlenilmesi gerektiğini söyledi. Ayrıca etlerde kanser riskini en fazla arttıranın yanmış et olduğunu pişirme şekline dikkat edilmesi gerektiğini de vurguladı.

Haber Editörü : Tüm Yazıları
Yorum Yaz