Denize Bırakılan Tanklar Karaya Çıktı

32 defa okundu , kategorisinde, 16 Şub 2017 - 12:53 tarihinde yayınlandı
Denize Bırakılan Tanklar Karaya Çıktı

Sınırdaki ABD ve diğer müttefik ülkelerin asker sayısında yaşanan artışa tepkili olan Moskova yönetimi savaş gemilerinden denize indirilen tanklarla suyun içinde tatbikat yaparak gövde gösterisinde bulundu.

1991’de sona eren Soğuk Savaş döneminden beri Rusya sınırına ilk kez gelen Amerikan askeri güçleri karşısında, Rusya yeni nesil tanklarıyla gösteri yaptı. Yaşanan gerilimli günlerde bu gösteri Rusya’nın Amerika’ya verdiği bir gözdağı olarak nitelendiriliyor. Hem denizde hem de karada gidebilen tanklar saatte yaklaşık 45km’ye kadar hız yapabiliyorlar.

Rusya Tetikte

2016 yılının ortasında İngiltere’nin Rus sınırına asker göndereceğini açıklaması üzerine başlayan gerilim, son günlerde artan asker hareketliliği ile daha da tırmanışa geçti. Vladimir Putin ise bu duruma karşılık vereceğini belirterek önce Avrupa’nın göbeğinde bulunan Kaliningrad’a S-300 İskender Füze Sistemi’ni kurmuş, hava kuvvetlerine ise hazır olmaları konusunda talimat vermişti. Polonya sınırına da askeri birliklerini sevk eden Rusya, NATO ve diğer üye ülkelerin Romanya, Polonya, Baltık ülkeleri ve Bulgaristan’a gönderdikleri askeri güçler karşısında tetikte olduğunu gösterdi.

Haber Editörü : Tüm Yazıları
Yorum Yaz