Evlenmek için Kaçırılan Kız Kurtarıldı

27 defa okundu , kategorisinde, 16 Şub 2017 - 12:56 tarihinde yayınlandı
Evlenmek için Kaçırılan Kız Kurtarıldı

Evinin önünden kaçırılan 17 yaşındaki genç kız 12 gün sonra kurtarıldı.

Mardin’in Yeşilli ilçesinde yaşanan olayda 17 yaşındaki H.S Bahçelievler Mahallesinde bulunan evinin önünden 3 Şubat akşamında, zorla bir arabaya bindirilip kaçırılmıştı. Failin yine aynı mahallede oturan 55 yaşındaki M.A.S olduğu öne sürülüyordu. M.A.S daha önce H.S’yi babasından istediği ancak babasının bu duruma karşı çıktığı öğrenildi.

Özel Ekiplerin Operasyonu ile Kurtarıldı

Kaçırılma haberlerinin medyada duyulmasının ardından Mardin Emniyeti özel bir ekip ile çalışmalara başladı. Bölgedeki kamera kayıtlarının izinde genç kızın Artuklu ilçesinde Kabala mahallesinde bir evde kaldığı tespit edildi.

Düzenlenen operasyonda genç kızın bulunduğu evin etrafını saran ekipler, içeridekilerin kapıyı açmamaları üzerine zor kullanarak eve girmeyi başardılar. İçeridekileri etkisiz hale getirerek 12 gündür esaret altında bulunan genç kızı kurtardılar. Ailesine kavuşan genç kızı, evlenmek amacıyla kaçırdığı öne sürülen M.A.S’nin 7 kız çocuğu olduğu ve bir erkek çocuk istediği için H.S’yi kaçırma girişiminde bulunduğu öğrenildi. Operasyonda M.A.S ile beraber 2 kişi daha gözaltına alındı.

Haber Editörü : Tüm Yazıları
Yorum Yaz