Kılıçdaroğlu’ndan Saldırıya Uğrayan Genç Kıza Ziyaret

82 defa okundu , kategorisinde, 16 Şub 2017 - 13:02 tarihinde yayınlandı
Kılıçdaroğlu’ndan Saldırıya Uğrayan Genç Kıza Ziyaret

Geçtiğimiz günlerde bir Lise öğrencisi İstanbul Maltepe’de binmiş olduğu halk otobüsünde saldırıya uğramıştı. Sayısal bölümde okuyan başörtülü genç arkasında oturan bir hanım tarafından başörtülü olduğu için kişisel saldırıya uğramıştı. Genç kız olayın ardından şikayetçi olmuş bir gün okula gidememişti. Saldırıyı yapan şahıs beş ayrı suçtan tutuklandı.

Yapılan bu çirkin saldırıya CHP sessiz kalmadı. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu genç kıza ziyarette bulunacağını söylemişti. İşte o ziyaret yapıldı.

CHP lideri, “Herkes sokaklarda özgürce dolabilmeli”

CHP lideri yapılan grup toplantısında başörtülü bir genç kız yapılan saldırıyı kınamıştı. Hiç kimse giyim tarzı ile ilgili bir neden dolayı kınanamaz, kimse buna cesaret etmemelidir, demişti. CHP lideri herkes inancı, giyimi, düşüncesi her ne olursa olsun özgürce sokaklarda dolaşabilmelidir, dedi. CHP lideri ziyarette bulundu ancak genç kız evde yoktu.

Halkımıza Güveniyoruz

Bu arada basın mensuplarına cevap veren Kemal Kılıçdaroğlu, CHP’nin anayasa değişikliğini Anayasa Mahkemesine götürmeyeceği konusunda da bir açıklama yaptı. Binali Yıldırım’a gönderme yapan CHP lideri, biz halkımızın iradesine güveniyoruz, dedi.

 

Haber Editörü : Tüm Yazıları
Yorum Yaz