Mars’a Yolculuk Devam Ediyor

81 defa okundu , kategorisinde, 16 Şub 2017 - 12:40 tarihinde yayınlandı
Mars’a Yolculuk Devam Ediyor

Uzmanlar yapılan araştırmalar sonucunda Mars’ta yaşam olabileceğini ve gelecekte birçok ülke vatandaşlarının Mars’a taşınacağını açıkladı. Bu açıklamaların üzerine birçok ülke Mars’taki hayatın nasıl olabileceği konusunda açıklamalar yaparken bir açıklama da Birleşik Arap Emirlikleri’nden geldi. Muhammed Bin Zayed ve Şeyh Muhammed bin Rashid Al Maktoum yapmış oldukları açıklamalarda Mars araştımalarına destek vereceklerini ve gelecekte Mars’ta şehir kurabileceklerini açıkladılar.

Şeyh Muhammed bin Rashid Al Maktoum açıkladı

Şeyh Muhammed bin Rashid Al Moktoum açıklamalarında kardeşi Muhammed bin Zayed ile Birleşik Arap Emirlikleri insanlarının Mars’a gönderilecilmesi için gereken küresel çalışmalara destek vereceklerini bu amaçla oluşturulacak olan Mars 2017 projesine destek vereceklerini açıkladı.

Yapılan açıklamalara göre insanların Mars’a yerleşebilmesi için en az 100 yıllık bir süre gerekli olduğunu açıklayan uzmanlar Birleşik Arap Emirliklerinin Marsta 600.000 kişilik bir şehir kurmayı planladığını dile getirdi.

Uzmanlar bu açıklamaları yaparken diğer devletlerinde Mars’a gitme çalışmaları başladı. Bu anlamda başarılı olan ilk ve tek girişim ABD’den geldi. ABD Mars’a uzay aracı yolladı. Rusya ve Avrupa Uzay Ajansı’nın Mars’a ulaşma çabaları ise sonuç vermedi.

Haber Editörü : Tüm Yazıları
Yorum Yaz