Pendik’te 1 Ton Esrar Yakalandı

50 defa okundu , kategorisinde, 16 Şub 2017 - 12:59 tarihinde yayınlandı
Pendik’te 1 Ton Esrar Yakalandı

İstanbul Uyuşturucu ile Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, doğu illerinden İstanbul’a yüklü miktarda uyuşturucu aktarımı olacağına dair alınan istihbarat üzerine harekete geçti. Yapılan denetimlerde, Pendik’te durdurulan bir kamyonda, 1 ton esrar yakalandı. Konu ile ilgili olarak 7 kişi gözaltına alındı.

Polis ekipleri, tespit ettikleri kamyonu 3 gün süreyle izledi. Ardından kamyonu Pendik’te gece saatlerinde durdurdu. Narkotik köpekleri Eta ve Gold’un katılımıyla kamyonda arama yapıldı.

Narkotik Köpekleri Esrarı Tespit Etti

Kamyonda gerçekleştirilen aramalar sonucunda, her biri 300 kilo civarında olan 12 büyük çuval narkotik köpekleri Eta ve Gold tarafından tespit edildi. Eta ve Gold’un yönlendirmeleri üzerine polis ekipleri, çuvallar üzerinde detaylı inceleme yaptı. Çuvallar boş bir kamyonun kasasına boşaltıldı. Çuvalların içerisinde 1 ton 10 kilogramlık esrarın ayrı ayrı paketlendiği tespit edildi.

7 Kişi Gözaltında

Polis ekipleri, olayla ilgili olarak M.K., S.K., S.C., E.A., S.A., S.E. ve R.A’yı yakalayarak gözaltına aldı. Şüpheliler, Vatan Caddesi’ndeki Uyuşturucu ile Mücadele Şube Müdürlüğü’ne getirilerek sorgulamaya alındı. Olay sonucunda ele geçirilen 1 ton 10 kilo esrar, İstanbul Emniyet Müdürlüğü bahçesinde basın mensuplarına gösterildi.

Haber Editörü : Tüm Yazıları
Yorum Yaz