Recep Tayip Erdoğan Evet Turuna Çıkıyor

24 defa okundu , kategorisinde, 16 Şub 2017 - 11:04 tarihinde yayınlandı
Recep Tayip Erdoğan Evet Turuna Çıkıyor

Türkiye uzun süredir getirilmek istenen cumhurbaşkanlığı sistemini tartışırken meclis anayasa değişiklik teklifini tamamladı ve teklif cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’a sunuldu. Erdoğan teklifi onayladı ve Nisan ayı içerisinde referandum yapılacak.

Yeni getirilmek istenilen sistemi tanıtma çalışmaları devan ederken Recep Tayip Erdoğan neden yeni sisteme evet denilmesi gerektiğini halka anlatacak. Bu anlamda daha teklif kabul edilmeden Mersin ve Aksaray’da halka açıklamalar yapan Recep Tayip Erdoğan hafta sonu Kahramanmaraş, Malatya, Elazığ, Gaziantep ve Adıyaman’da halkın karşısına geçecek.

Cumhurbaşkanımız hem evet’i anlatacak hem de hayır’ı

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan hafta sonu ilk olarak Kahramanmaraşlılarla buluşacak. Daha sonra sırası ile Malatya, Elazığ, Gaziantep ve Adıyamanlılarla buluşacak olan Recep Tayip Erdoğan getirilmek istenilen Cumhurbaşkanlığı sisteminin ülkemize neler getireceğini anlatacak. Erdoğan konuşmasında bazı kesimlerin neden hayır dediğini de halka açıklayacak. Erdoğan ayrıca konuşmalarında ülkenin başına ilk olarak geçtiği başbakanlık döneminden bugüne kadar yaptıklarını ve bundan sonra yapacaklarını halka açıklayarak güven vurgusu yapacak ve halka evet çağrısında bulunacak.

Haber Editörü : Tüm Yazıları
Yorum Yaz