Türkiye’den Katar’da Eğitim Projesi

21 defa okundu , kategorisinde, 16 Şub 2017 - 11:34 tarihinde yayınlandı
Türkiye’den Katar’da Eğitim Projesi

Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan açıklamalarda. Genel Sekreter Yardımcısı ve sözcüsü İbrahim Kalın tarafından açılışı düzenlenen eğitim kurumu oldu. Katarın Doha şehrinde yapılan açılışa birçok Katarlı bürokrat katılırken Cumhurbaşkanı sözcüsü bir konuşma ile okulun açılışını yaptı. Doha büyükelçiliği Türk okulu olarak kayıtlara geçti.

Katardaki Eğitim Projesi

Yapılan açıklamalarda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Katara yaptığı ziyaret sırasında kurulan bağlantılar ile bu projeye karar verildiği doğrultusunda. Projenin birçok öğrenciye eğitim verirken Katar, Türkiye ilişkilerinde ileri bir adım sağlaması da bekleniyor.

İbrahim Kalın’ın Açılış Konuşmasından Notlar

Kalın bu proje ile Katar Türkiye arasında ilişkileri bir adım öteye taşımasına parmak basarken projenin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ziyareti sırasında verdiği talimat ile başladığını anlattı. İbrahim Kalın yapılan okulun başta Katarlı öğrenciler olmak üzere birçok ülkeden öğrenciye eğitim vermesinin öngörüldüğünü de belirtti. 2 Senede tamamlanan okuldaki eğitim yabancı dil ağırlıklı olacak. Eğitim kurumu, Türk okullarının müfredatları göz önüne alınarak hazırlandı. Toplamda 250 öğrencinin aynı anda eğitim alabileceği bir eğitim kurumu olarak hayata geçen okula yaklaşık 20 Milyon Türk Lirası harcandı.

Haber Editörü : Tüm Yazıları
Yorum Yaz