Whatsapp’a Yeni Özellik “Hikayeler”

25 defa okundu , kategorisinde, 16 Şub 2017 - 12:30 tarihinde yayınlandı
Whatsapp’a Yeni Özellik “Hikayeler”

Hikâyeler özelliği Instagram’a gelmiş ve yoğun ilgi görmüştü. Yakın bir zamanda WhatsApp’a da geleceği açıklandı.

Stories olarak bilinen Hikâyeler özelliği ilk olarak Snapchat ile popülerleşti ve daha sonra Instagram ve Facebook’a girerek popülerliğini arttırdı. Şimdi ise sırada WhatsApp var. Stories özelliğinin mesajlaşma uygulamasının en kısa zamanda WhatsApp’ta yerini alacağı belirtiliyor.

Facebook, dünyanın her yerindeki milyarlarca kullanıcısının ilgisini sürekli üzerinde tutmayı başarıyor. Hem kendi platformunda hem de yine kendisine ait olan diğer platformu Instagram’da kullanıcılarıyla paylaştığı Stories uygulumasını yine kendisine ait olan WhatsApp’da da paylaşacak. Ancak diğerleri gibi bir sosyal medya platformu olmayan WhatsApp’da kullanımı diğerlerine göre biraz daha farklı.

Nasıl Kullanılacak?

Digital Trends’in haberine göre WhatsApp’a uyarlanacak olan Hikayeler uygulaması mesajlarla entegre bir şekilde kullanılacak.

Bu uygulama, telefonlarında WhatsApp kullanan kişilerin rehberlerinde Stories uygulamasına sahip olan diğer tüm kullanıcılarla iletişim kurabilmesini kolaylaştırıyor. Ancak Hikaye paylaşımlarının istemediğiniz insanlarla yapılmaması için gizlilik ayarlarından gerekli düzenlemeyi yapmanız gerekecek.

Bu yeniliğin ne zaman geleceği ve WhatsApp’da kullanılma tarihi tam kesin olmamakla beraber bu uygulamanın WhatsApp üzerinde test edilmeye başlandığı söyleniyor.

Haber Editörü : Tüm Yazıları
Yorum Yaz