Yenilikçi Şirket’in Kurucusu Türk

22 defa okundu , kategorisinde, 16 Şub 2017 - 10:17 tarihinde yayınlandı
Yenilikçi Şirket’in Kurucusu Türk

Fast Company, en yenilikçi şirketleri seçti. Elli şirketin seçildiği elemede Hamdi Ulukaya’nın Chobani listeye girerek dünyaca ünlü birçok şirketi geride bıraktı. Chobani, Spotify, Huawei, Airbnb, IBM, Microsoft gibi dünyaca ünlü teknoloji devlerini bile geride bıraktı.

Ekimbimle Gurur Duyuyorum

Fast Company Dergisi, ABD merkezli yayınlanan ve milyonlarca insana ulaşan bir dergi. Bu yıl onuncu kez yayınlana dünyanın en yenilikçi şirketleri arasında Chobani yer aldı. Dokuzuncu sırada yer alan Chobani, ticaret motorunun gücünden bir fark yaratabilmek için faydalanmış ve cepleri de hareket geçirmiş.

Chobani yenilikçi yapan Hamdi Ulukaya çalışmalarını gönderdiği bir mektupla paylaştı. Ulukaya mektubunda şunlara değindi. Fast Company Dergisi’nin listesinde en yenilikçi firma olarak ilk sırada yer almaktan mutluluk duyduğunu anlatan Ulukaya devam ediyor. Şirketi yenilikçi yapan bizim özelliklerimizdir, dedi. Başarımızın sırrını merak edenler için şunu söyleyebilirim: Sırrımız doğru olanı seçmek ve karar vermek, dedi. Bundan sonraki çalışmalarımızla da sınırları zorlamak hedeflerimiz arasındadır. Bu listede yer almaktan çok, bir ekip ruhuyla hareket eden çalışanlarımdan gurur duymaktayım, dedi.

Haber Editörü : Tüm Yazıları
Yorum Yaz